UmysłUzależnienie - pięć kroków, które warto podjąć *

Uzależnienie – pięć kroków, które warto podjąć *

Uzależnienie – pięć kroków, które warto podjąć *

Kiedy podejrzewasz, że ukochana osoba lub przyjaciel ma problem z uzależnieniem, być może zauważyłeś objawy, takie jak wahania nastroju lub zmiany w zachowaniu.
Jednak czy wiesz, że członkowie rodziny i przyjaciele mogą nieświadomie przyczynić się do powstania problemu?


Według Larry’ego Solomona, dyrektora klinicznego Calvary Center z siedzibą w Phoenix i autora „Love Never Fails… But a Marriage Can”, członkowie rodziny i przyjaciele próbują przystosować się do obecności nałogu, sami często przechodzą zmiany w stylach komunikacji, podejmują decyzje i zachowania, które mogą przyczynić się do problemu uzależnienia.
„Osoba uzależniona nie jest zdrowa. Uzależnienie to choroba. Wsparcie oferowane w dobrych intencjach często nie pomoże tej osobie… pomaga chorobie” – mówi Solomon. „Uwolnienie cierpiącej osoby z więzienia lub zaoferowanie pomocy finansowej może umożliwić kontynuację uzależnienia. Jest to frustrujące, ponieważ akt miłości, który ma pomóc, może w rzeczywistości przynieść odwrotny skutek i umożliwić cierpiącej osobie kontynuowanie uzależnienia”.

„Pięć rzeczy do zrobienia, gdy ktoś ma problem z uzależnieniem”, Solomon mówi, że w kontaktach z uzależnionym członkiem rodziny lub przyjacielem należy zastosować inne podejście:

  1. Nie ignoruj ​​problemu
    Twoje milczenie lub brak działania może zostać zinterpretowane jako przyzwolenie na zachowanie.
  2. Nie bądź przesadnie konfrontacyjny
    Bezpośrednia konfrontacja może przerodzić się w niebezpieczną sytuację, zwłaszcza jeśli dana osoba jest w tym czasie pod wpływem. „Kiedy konfrontujesz się, tak samo ważny jest jak sposób, w jaki to robisz” wyjaśnia Solomon. „Bezpośrednia konfrontacja, taka jak „Jesteś pijany” lub „Gdzie się podziały wszystkie pieniądze?” może oddalić uzależnionego od ciebie. Aktywnie uzależnieni bardzo chronią swoje uzależnienie. Najbardziej skuteczną konfrontacją może być styl pośredni”.
  3. Uczyń uzależnienie tak niewygodnym, jak to tylko możliwe
    „To najtrudniejszy krok w pomaganiu cierpiącej osobie. Wymaga konsekwentnej „twardej miłości” i może trwać kilka tygodni lub miesięcy. Ale jest to konieczne, aby umożliwić powrót do zdrowia” – mówi Solomon. To może wydawać się trudne, ale musisz pozwolić uzależnionemu ponieść konsekwencje swojego uzależnienia. „Odetnij wszelkie wsparcie. Przestań dawać pomoc finansową. Anuluj karty kredytowe. Wyklucz osobę uzależnioną z funkcji rodzinnych. Wyrzuć ich z domu i zmień zamki. Nie wyciągaj ich z więzienia. Spędzanie czasu w więzieniu pomogło wielu uzależnionym osobom wejść na właściwą ścieżkę”, mówi.
    Podkreśla również, że takie podejście można wykonać w sposób pełen miłości, na przykład stwierdzenie: „Jesteś tu mile widziany, ale twoje uzależnienie nie”.
  4. Spraw, aby powrót do zdrowia był jak najbardziej atrakcyjny
    Ofiaruj cierpiącej osobie nadzieję. Wielokrotnie mów swojemu ukochanemu lub przyjacielowi, jak bardzo sytuacja się poprawi, jeśli rozpocznie on program rekonwalescencji.
    „Będziesz musiał być konsekwentny i cierpliwy” — mówi Solomon. „Cierpiąca osoba może potrzebować więcej konsekwencji, zanim w końcu zdecyduje się na uzyskanie pomocy. Kontynuuj, aby powrót do zdrowia był atrakcyjny, a uzależnienie niewygodne”.
  5. Miej plan i dbaj o siebie
    Przygotuj się na moment, w którym cierpiąca osoba szczerze poprosi o pomoc.
    „Miej już wybrany program leczenia. Pozostań w kontakcie z tą placówką od czasu do czasu, aby sprawdzić dostępność, koszty i procedury przyjęcia. Kiedy uzależniony prosi o pomoc, chcesz skorzystać z okazji” – podkreśla Solomon. „W międzyczasie dbaj o siebie, aby móc zaoferować zdrową pomoc, gdy ukochana osoba lub przyjaciel poprosi o pomoc”.

Gdzie szukać pomocy:
Calvary Center to założona w 1964 roku w Phoenix, uznana w całym kraju, placówka prowadząca program rehabilitacji alkoholowej skupiając się na usługach leczenia uzależnień. Calvary Center niedawno uruchomiło nowy 30-dniowy program leczenia stacjonarnego dla nałogowych hazardzistów. Jest to jedyny tego rodzaju program leczenia i jeden z niewielu w kraju dla nałogowych hazardzistów. Odwiedź www.calvarycenter.com

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...