FitnessZacznij działać! Czym jest coaching? *

Zacznij działać! Czym jest coaching? *

Zacznij działać! Czym jest coaching? *

Bez względu na to, gdzie mieszkasz, wiosna oznacza przyjemne zmiany. Ziemia powoli odzyskuje energię, w naszym otoczeniu jest więcej światła, ciepła i zieleni. Wraca nam energia, witalność oraz motywacja do wprowadzania pozytywnych zmian w naszym życiu. Też tak sądzisz? Pozwól, że przedstawię Ci life coaching – być może to Twoja droga do samorozwoju tej wiosny!


Life coaching to dynamicznie rozwijająca się dziedzina, zyskująca coraz więcej zwolenników w naszym kraju. Najprościej mówiąc, coach to osoba będąca ekspertem w motywacji innych do osiągania ich wyznaczonych celów. To tak jakby trening z Ewą Chodakowską, ale ćwiczysz kształtowanie swojego życia.

[subscribe_to_unlock_form]

Jest wiele korzyści, które mogą nam przynieść konsultacje z coachem. Niezależnie od Twoich celów, takie spotkania powinny zaowocować u Ciebie zwiększoną pewnością siebie, zdobyciem umiejętności rozwiązywania problemów, większą kreatywnością, elastycznością i tolerancją na stres. Pamiętaj, że sięgając po pomoc coacha, stajesz się ekspertem od swojego życia, a także swoim najlepszym nauczycielem. Dzięki temu w przyszłości będziesz mógł odnosić sukcesy na własnych warunkach. Coach to Twój prywatny konsultant wymarzonego życia.


Znalezienie najlepszego profesjonalisty może stać się przyjemną i satysfakcjonującą przygodą. Przede wszystkim warto zacząć poszukiwania od rekomendacji znajomych i współpracowników. Dalej, dobrze jest też znaleźć kogoś, kto będzie dla ciebie mentorem – to może być na przykład nauczyciel lub kierownik duchowy, który udzieli odpowiedzi na nurtujące Cię pytania. Pomocne może być też czytanie książek czy słuchanie wykładów osób, które Cię zainteresują. Te aktywności mogą pomóc w odnalezieniu coacha skrojonego na twoją miarę.

Kiedy znajdziesz kogoś, z kim możesz się skonsultować, warto zwrócić uwagę na takie szczegóły, jak:

  • Etyka osobista i zawodowa: zachowanie poufności i udokumentowanie kwalifikacji. Jeśli nie otrzymałeś takich informacji przed spotkaniem, poproś o nie w trakcie. Jeśli rozmówca będzie się wykręcał, zachowaj ostrożność.
  • Dane: w jaki sposób Twój trener zarządza twoimi danymi. Innymi słowy, czy ich polityka dotycząca udostępniania poufnych informacji innym osobom w Twoim imieniu jest jawna i przejrzysta? Zgodnie z prawem wymaga się, aby coach i klient podpisali przed spotkaniem formularz zgody na ewentualne ujawnienie danych.
  • Forma współpracy: miejsce, w którym będziesz spotykał się z coachem. Można zaoferować pełne spektrum środowisk pracy: biuro, dom, konsultacje przez telefon lub Internet to tylko kilka z możliwych opcji.
  • Płatność: szukaj ich usług, oferowanych w porównywalnych lub konkurencyjnych stawkach. Na przykład trenerzy w trakcie szkolenia mogą mieć niższe stawki, aby wyrobić godziny na potrzeby certyfikacji. W tej dziedzinie znajdziesz duże rozbieżności. Możesz nawet otrzymać bezpłatną konsultację wstępną. Pamiętaj również o tym, że każda ze stron może przerwać korzystanie z usługi w dowolnym momencie.
  • Poziom wsparcia: niektórzy trenerzy zapewniają wsparcie pomiędzy spotkaniami wliczone w ich wynagrodzenie. Upewnij się, że są one określone konkretnie w odniesieniu do maili, wiadomości prywatnych czy telefonów. Coach nie zawsze ma odpowiednie kwalifikacje do interwencji w stanach ostrego stresu psychicznego. Trenerzy muszą informować Cię o swoim poziomie wiedzy i certyfikacji, ponieważ posiadają różny stopień wykształcenia lub wręcz nie przeszli żadnego profesjonalnego przeszkolenia. Mogą mieć doświadczenie życiowe, ale niekoniecznie formalne kwalifikacje. Upewnij się, że jest dla Ciebie odpowiednia i bezpieczna opcja.
  • Wsparcie w trakcie sesji: Może to obejmować zajęcia z konspektem, wspólnie ustaloną pracę domową lub towarzyszenie w codzienności. Na przykład specjalista organizacyjny może udać się do Twojego domu lub biura i zaangażować się w Twoje codzienne aktywności.


Moim celem było dostarczenie Ci kilku przydatnych, podstawowych informacji na temat coachingu i najlepszych sposobów rozpoczęcia współpracy z Twoim trenerem. Jak wiele osób zauważyło, na co dzień to my trenujemy samych siebie, starając się zbliżyć do naszych celów. To może być kupno domu, przebranżowienie się albo sformalizowanie związku. Coach może pomóc Ci przybliżyć się do celu, utrzymać Cię na właściwych torach, aby ostatecznie świętować z Tobą wasz wspólny sukces.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...