Według grupy badawczej Nielsen, nastolatki otrzymują średnio 3417 SMS-ów miesięcznie (to 114 SMS-ów dziennie!). Połącz to z raportem CDC, który mówi o tym, że uczniowie szkół średnich spożywają owoce i warzywa średnio 1,2 razy dziennie (znacznie mniej niż zalecane 5 razy dziennie). Warto to wykorzystać i zacząć używać wiadomości tekstowych do informowania nastolatków o zdrowiu. W badaniu opublikowanym w wydaniu Journal of Nutrition Education and Behavior ze stycznia/lutego 2013 r. stwierdzono, że aby informować i motywować nastolatków, wiadomości tekstowe powinny odnosić się do rzeczywistości dzisiejszego stylu życia.
[subscribe_to_unlock_form]
Wyniki tego badania oparto na rocznym okresie testowym obejmującym 177 nastolatków. W tym roku naukowcy z University of Arizona zbadali preferencje nastolatków dotyczące treści wiadomości, formy, stylu oraz częstotliwości i sposobu dostarczania wiadomości. Na podstawie pilotażowego testu wiadomości tekstowych dotyczących zdrowego stylu życia naukowcy odkryli, że nastolatki lubią aktywny głos, który zaleca konkretne, możliwe do osiągnięcia zachowania wysyłane przez specjalistów ds. żywienia.
Według głównej autorki badania, dr Melanie Hingle, MPH, RD z University of Arizona, „Obecny konsensus jest taki, że programy interwencyjne skierowane do nastolatków zwalczają otyłość z ograniczonym, krótkotrwałym sukcesem. Większość tradycyjnych metod stosowanych do tej pory opierała się na prowadzonych przez ekspertów programach edukacji sprawnościowej i żywieniowej, realizowanych w środowisku szkolnym. Potrzebne są nowe podejścia, aby skutecznie angażować młodych w odpowiednie dla wieku, skoncentrowane na młodzieży i odpowiednie działania, które mogą być kontynuowane poza tradycyjnymi formami promocji zdrowia. Powszechność korzystania z telefonów komórkowych wśród nastolatków stanowi angażującą, przyjazną młodzieży drogę do promowania zdrowych zachowań”.
To badanie pokazuje nowy sposób angażowania młodzieży w „rozmowy” na temat zdrowia przy użyciu znanej metody komunikacji.
„SMS-y dla zdrowia: stosowanie metod partycypacyjnych w opracowywaniu wiadomości dotyczących zdrowego stylu życia dla nastolatków” autorstwa dr Melanie Hingle, MPH, RD; dr Mimi Nichter; Melanie Medeiros, MA; a Samantha Grace, BA, pojawia się w Journal of Nutrition Education and Behavior, tom 45, wydanie 1 (styczeń/luty 2013) opublikowanym przez Elsevier. Badanie było częścią większego projektu dotyczącego młodzieży, technologii mobilnych i zdrowia, wspieranego przez Inicjatywę na rzecz Żywienia Człowieka i Otyłości Departamentu Rolnictwa Stanów Zjednoczonych #2009-5215-05187.
Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
[/subscribe_to_unlock_form]