Zdrowie & RodzinaZdrowie & RodzinaChoroba Alzheimera — dlaczego metoda TTAP© działa*

Choroba Alzheimera — dlaczego metoda TTAP© działa*

Choroba Alzheimera — dlaczego metoda TTAP© działa*

Jak więc rysowanie, pisanie wierszy czy granie na skrzypcach pomaga seniorom lepiej funkcjonować i poprawiać ich pamięć? TTAP ułatwia rozwój, utrzymanie i wyrażanie odpowiedniego stylu życia osobom z ograniczeniami (choroba, niepełnosprawność, starzenie się). Zapewnia możliwości dla wszystkich siedmiu stylów uczenia się (gracz światowy, pytający, wizualizator, miłośnik muzyki, osoba poruszająca się, socjalizator i jednostka) i jednocześnie stymuluje wszystkie obszary mózgu.
Programowanie tematyczne to proces, który ułatwia kreatywne myślenie, następnie burzę mózgów, a na końcu wdrożenie. Wkład klienta jest znaczący: daje jednostce możliwość wyrażenia własnego myślenia w grupie, promuje interakcję z innymi i dzielenie się sobą. Ta technika wzmacnia uczestnictwo, pozwala na indywidualizację i maksymalizuje poczucie własnej wartości.


Moje badania pokazują hipotezę, że przetwarzanie pamięci na poziomie neuronalnym hipokampa zachodzi tylko w obecności neuroprzekaźnika acetylocholiny. Wraz z utratą komórek mózgowych i zmniejszeniem ilości acetylocholiny w hipokampie i wokół niego w wyniku starzenia się mózgu, osoby doświadczają utraty pamięci, a ich funkcje pamięci są dramatycznie zagrożone.


Istnieje 11 obszarów mózgu, z których każdy wymaga stymulacji. Badania nad mózgiem wskazują, że mózg może wytwarzać nowe komórki po stymulacji i że mózg może być stymulowany w trzech różnych obszarach: efektywnym systemie, strategicznym systemie i systemie rozpoznawania.
Jeśli mózg otrzymuje ciągłą stymulację poprzez czynności, które rozciągają się od krzyżówek, szachów, malowania, tańca, muzyki i czytania, sprzyja to wzrostowi komórek, utrzymując w ten sposób połączenia mózgowe żywe, płynące i mnożące się. Zrozumienie geografii mózgu pozwala na zidentyfikowanie określonych regionów, które reagują na określoną stymulację i wykorzystanie ich do realizacji określonych czynności.

Fakty i statystyki dotyczące choroby Alzheimera
Nauka walczyła w obliczu nadciągającej choroby; 15 lat temu 500 000 ludzi miało tę chorobę. Dzisiaj zdiagnozowano 5 000 000 osób.


Choroba Alzheimera to choroba zwyrodnieniowa, która atakuje mózg i powoduje zaburzenia pamięci, myślenia, języka i zachowania. Jest to specyficzny stan organiczny, który rozwija się tylko w niektórych ludzkich mózgach. To nie jest starość. Nie jest częścią normalnego procesu starzenia. Choroba Alzheimera to postępujące zaburzenie neurodegeneracyjne, które wpływa na pamięć, ocenę sytuacji i funkcje społeczne.


Choroba Alzheimera jest najczęstszą formą demencji, odpowiedzialną za 70% przypadków.
Choroba Alzheimera jest czwartą najczęstszą przyczyną zgonów dorosłych w USA po chorobach serca, nowotworach i udarze mózgu.


Choroba Alzheimera jest trzecią najdroższą chorobą do leczenia po chorobach serca i nowotworach.
National Alzheimer’s Association szacuje, że 6 milionów osób będzie dotkniętych chorobą do 2010 roku i 8,7 miliona do roku 2030. US Census Bureau szacuje, że do roku 2050 15 milionów osób będzie miało AD.


W późnych stadiach choroby Alzheimera mózg kurczy się, a jednostka staje się bardziej wycofana. Zmiany osobowości obejmują gniew i strach. Narasta zamieszanie, a mówienie zamienia się w milczenie. Stają się bardziej zależni od personelu pielęgniarskiego; zatrzymanie połykania i oddychania.


Zgodnie z przewidywaniami amerykańskiego spisu ludności do 2010 r. populacja osób starszych, powyżej 65 roku życia, wzrośnie do łącznie 86 705 000, co stanowi prawie 30% wszystkich Amerykanów.


Choroba Alzheimera jest chorobą neurodegeneracyjną, która w swojej najczęstszej postaci występuje u osób w wieku powyżej 65 lat. Około 24 milionów ludzi na całym świecie cierpi na demencję. National Alzheimer’s Association szacuje, że do 2010 roku 18 000 domów opieki będzie opiekowało się około 3,2 milionami pacjentów z demencją.


Ponieważ nasza populacja ma tendencję do dłuższego życia – nawet w latach 70-tych, 80-tych, a nawet 90-tych – jest całkiem jasne, że liczba osób dotkniętych chorobą Alzheimera będzie rosła, obciążając naszą zdolność do zapewnienia odpowiedniej opieki.

Więcej informacji na temat metody TTAP można znaleźć na stronie www.ttapmethod.com

Linda Levine Madori, autorka książki Therapeutic Thematic Arts Programming for Older Adults, pracowała w dziedzinie opieki zdrowotnej jako terapeuta, nauczyciel, doradca, badacz, superwizor i innowator nowej metodologii w zakresie dostarczania programów dla osób starszych a szczególnie osoby dotknięte chorobą Alzheimera.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...