UrodaDermatolodzy zachęcają do wczesnego leczenia trądziku*

Dermatolodzy zachęcają do wczesnego leczenia trądziku*

Dermatolodzy zachęcają do wczesnego leczenia trądziku*

Leczenie trądziku, gdy pojawia się po raz pierwszy, może zmniejszyć nasilenie, blizny i lęk związany z trądzikiem.

[subscribe_to_unlock_form]

Trądzik jest najczęstszą chorobą skóry w Stanach Zjednoczonych, dotykającą rocznie do 50 milionów Amerykanów. Jednak pomimo jego rozpowszechnienia dokładne informacje na temat trądziku mogą być skąpe. Wielu nastolatków i młodych dorosłych uważa, że ​​muszą pozwolić, aby trądzik działał, zamiast go leczyć, podczas gdy inni decydują się na zabiegi „zrób to sam” – takie jak nakładanie kremu na odparzenia lub pasty do zębów na pryszcze – bez większego sukcesu. Jednak nieleczony, twierdzą dermatolodzy z Amerykańskiej Akademii Dermatologii, trądzik często powoduje poważne problemy fizyczne i psychiczne, takie jak blizny, niska samoocena, depresja i lęk.


„Jako dermatolog, który codziennie leczy pacjentów z trądzikiem, na własne oczy widziałem wpływ, jaki trądzik może mieć na życie danej osoby, zarówno fizycznie, jak i emocjonalnie”, mówi certyfikowana przez radę dermatolog, Dee Anna Glaser, MD, FAAD, profesor i tymczasowa katedra dermatologii w Saint Louis University School of Medicine w St. Louis. „Jeśli znajdziesz się w złym nastroju lub ominiesz wycieczki z przyjaciółmi lub członkami rodziny z powodu trądziku, udaj się do dermatologa posiadającego certyfikat”. Obecnie, mówi dr Glaser, istnieje wiele skutecznych metod leczenia trądziku, w tym leki stosowane na skórę, antybiotyki i zabiegi w gabinecie. Niektóre zabiegi stosowane na skórę, takie jak produkty zawierające nadtlenek benzoilu, kwas salicylowy lub adapalen są dostępne bez recepty.


Jednak bez względu na to, czy dana osoba stosuje leki dostępne bez recepty, czy leki na receptę, dr Glaser mówi, że ważne jest, aby być cierpliwym w odniesieniu do wyników. Na przykład, zwykle po zastosowaniu leku miejscowego – leczenia stosowanego na skórę – zwykle potrzeba od czterech do ośmiu tygodni, a po ustąpieniu trądziku ważne jest, aby kontynuować leczenie, aby zapobiec nowym wypryskom.
Ważne jest również, mówi dr Glaser, przestrzeganie zaleceń dermatologa podczas stosowania leków przeciwtrądzikowych. Zwłaszcza w przypadku leków do stosowania miejscowego, niewłaściwe stosowanie i pielęgnacja skóry może prowadzić do jej wysuszenia i podrażnienia.

Aby uzyskać jak największe korzyści z miejscowych leków przeciwtrądzikowych, dr Glaser zaleca następujące wskazówki:

  • Użyj delikatnego produktu mycia twarzy. Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że ludzie muszą używać silnego środka do mycia twarzy, jednocześnie stosując miejscowe leki przeciwtrądzikowe. Jednak używanie zbyt mocnego płynu do mycia twarzy, a także stosowanie leków przeciwtrądzikowych, może wysuszać i podrażniać skórę. Zamiast tego poszukaj łagodnego, delikatnego płynu do mycia twarzy z napisem „bezolejowe” lub „nie zatyka porów” na etykiecie. Delikatnie myj dotknięte obszary dwa razy dziennie.
  • Użyj ilości lekarstwa wielkości ziarnka grochu. Stosowanie zbyt dużej ilości leków może podrażniać skórę, a zbyt mała może pogorszyć wyniki. Aby upewnić się, że używasz odpowiedniej ilości, nałóż na palec wskazujący ilość wielkości ziarnka grochu i nanieś go na czoło, policzki i podbródek. Następnie rozetrzyj, aby zakryć całą twarz.


Ponieważ dostosowanie się skóry do nowego leku może zająć trochę czasu, zacznij od stosowania produktu co drugi dzień zamiast codziennie. Jeśli po kilku tygodniach nie wystąpią żadne negatywne skutki uboczne, takie jak wzmożone pieczenie lub zaczerwienienie, możesz zacząć aplikować lek codziennie.

Jeśli wystąpi podrażnienie, zastosuj krem ​​nawilżający przed zastosowaniem leków przeciwtrądzikowych. Badania wykazały, że stosowanie kremu nawilżającego przed zastosowaniem leków miejscowych pomaga zapobiegać negatywnym skutkom ubocznym leku – takim jak łuszczenie i zaczerwienienie – bez zmiany jego skuteczności. Upewnij się, że twój krem ​​​​nawilżający jest „bezolejowy” lub „nie zatyka porów”.


Chroń swoją skórę przed słońcem. Wiele leków na trądzik powoduje zwiększoną wrażliwość na światło słoneczne, co może zwiększyć ryzyko oparzeń słonecznych. Przed wyjściem na zewnątrz nałóż wodoodporny krem ​​przeciwsłoneczny o szerokim spektrum działania z SPF co najmniej 30 na całą odsłoniętą skórę, w tym skórę głowy, uszy, szyję i usta. Pamiętaj, aby nakładać ponownie co dwie godziny lub zaraz po spoceniu się. Możesz także chronić skórę, szukając cienia i nosząc odzież ochronną, w tym kapelusz z szerokim rondem i okulary przeciwsłoneczne z ochroną UV.


„Trądzik to złożona choroba skóry, która może mieć wiele przyczyn, w tym produkty do pielęgnacji skóry, wahania hormonów, historię rodzinną i stres” – mówi dr Glaser. „Ponadto nie każdy trądzik można leczyć w ten sam sposób. Jeśli masz trądzik i leki dostępne bez recepty nie przynoszą ulgi, umów się na wizytę u dermatologa posiadającego certyfikat.”


W uznaniu Narodowego Miesiąca Zdrowej Skóry, AAD przypomina opinii publicznej, jak znaleźć wiarygodne źródła informacji na temat chorób skóry, w tym trądziku, raka skóry, egzemy i łuszczycy. Certyfikowany przez radę dermatolog posiada wykształcenie, przeszkolenie i doświadczenie, aby zapewnić pacjentom możliwie najlepsze leczenie medyczne, chirurgiczne i kosmetyczne. Po uzyskaniu tytułu licencjata i stopnia medycznego dermatolodzy certyfikowani przez zarząd muszą ukończyć cztery dodatkowe lata edukacji, w tym roczny staż.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...