Dom & TyStrategie promowania zdrowia stawów*

Strategie promowania zdrowia stawów*

Strategie promowania zdrowia stawów*

Ból i dyskomfort stawów mogą stać się poważnym problemem w naszym życiu, gdy się starzejemy, aż 15 milionów Amerykanów cierpi na silny ból stawów w wyniku zapalenia stawów. Dlatego niezwykle ważne jest, aby poważnie traktować opiekę nad stawami od najmłodszych lat, aby zmaksymalizować nasze zdrowie przez całe życie.

Cięższe lub uporczywe objawy mogą wymagać pomocy medycznej. Możesz również odczuwać potrzebę bezpośredniego dostępu do fizykoterapii, aby złagodzić te objawy, ale istnieje wiele łatwiejszych metod leczenia, które możesz wypróbować samodzielnie, jeśli ból stawów się nasili. Te strategie pielęgnacji stawów mogą pomóc złagodzić ból i umożliwić utrzymanie stylu życia bez wpływu objawów.

[subscribe_to_unlock_form]

Utrzymuj zdrową wagę
Zapalenie stawów jest spowodowane wieloma czynnikami, ale otyłość zwiększa ryzyko zachorowania wraz z nasileniem objawów. Nadwaga lub otyłość mają negatywny wpływ na wiele rzeczy związanych ze zdrowiem fizycznym i psychicznym, dlatego kontrola wagi powinna być najwyższym priorytetem.
Twoje stawy odgrywają ważną rolę we wspieraniu masy ciała w każdej pozycji, więc nadwaga może prowadzić do niepotrzebnego obciążenia i ostatecznie do przewlekłego bólu. Skoncentruj się na utrzymaniu zdrowej diety i regularnych ćwiczeniach, aby zmaksymalizować długoterminową mobilność i komfort.

Artretyzm i Twoja dieta
Specyficzne składniki odżywcze, takie jak omega-3, przeciwutleniacze i białko, odgrywają szczególnie kluczową rolę w zdrowiu stawów. Ten pyszny przepis na owsiankę z amarantusa wymaga składników zawierających każdy z tych składników odżywczych wraz z innymi ważnymi minerałami, takimi jak magnez i wapń.
Niektóre osoby z zapaleniem stawów, oprócz poprawy zdrowia swojej diety, decydują się na przyjmowanie suplementów diety. Typowe przykłady suplementów wspomagających kości i stawy obejmują witaminę D, zieloną herbatę i glukozaminę, które mogą pomóc Twojemu organizmowi w utrzymaniu komfortu stawów.

Przestań palić
Podobnie jak niezdrowa waga, palenie lub spożywanie w inny sposób wyrobów tytoniowych, zwłaszcza przez długi czas, prowadzi do szeregu negatywnych skutków zdrowotnych. Obejmuje to większe ryzyko rozwoju reumatoidalnego zapalenia stawów. Jeśli obecnie palisz, porozmawiaj ze swoim lekarzem o rzuceniu palenia (a jeśli nigdy nie paliłeś, utrzymaj to).
Tytoń może powodować pogorszenie stanu stawów, a także niższą gęstość mineralną kości. Dlatego z czasem Twoje kości będą słabnąć, co sprawi, że będziesz bardziej podatny na urazy, takie jak złamania, które stają się szczególnie problematyczne, gdy się starzejemy.

Wypróbuj alternatywne środki zaradcze
Jeśli nie odniosłeś tak dużego sukcesu w tradycyjnych metodach leczenia zapalenia stawów, możesz skorzystać z szukania gdzie indziej. Podczas gdy badania nad akupunkturą przyniosły sprzeczne wyniki, niektórzy ludzie uważają, że zmniejsza ona objawy zapalenia stawów i zapewnia lepszą jakość życia.
Szukając akupunktury lub innych alternatywnych metod leczenia, ważne jest, aby znaleźć certyfikowanego i licencjonowanego lekarza, któremu możesz zaufać. Medytacja i inne formy terapii uważności mogą również złagodzić objawy i usunąć wszelkie stresory, które nasilają Twój ból.

Utrzymuj mocne stawy dzięki regularnym ćwiczeniom i rozciąganiu
Utrzymanie zdrowej rutyny ćwiczeń poprawia zarówno krążenie, jak i ogólną masę mięśniową, co może pomóc złagodzić obciążenie stawów. Mięśnie są w stanie przejąć część obciążenia, które w innym przypadku pozostałyby w stawach, co może pomóc w zmniejszeniu objawów przewlekłego bólu.
Jeśli radzisz sobie ze szczególnie ciężkimi lub uporczywymi objawami, warto skonsultować się z fizjoterapeutą, aby pomóc w radzeniu sobie z bólem. Mogą polecić ćwiczenia zaprojektowane specjalnie w celu poprawy zdrowia stawów, które możesz wykorzystać jako uzupełnienie swojej rutyny. Nawet mniej energiczne formy ćwiczeń mogą mieć znaczny wpływ na zdrowie stawów.
Rozciąganie pomaga utrzymać sprawność stawów i zmniejszyć nasilenie objawów. Możesz poprawić siłę swojej szyi, na przykład wyciągając głowę w kierunku ramienia na pięć do dziesięciu sekund, zanim przestawisz się na drugą. Powinieneś próbować rozciągać się przez co najmniej 15 minut każdego dnia.

Popraw swoją postawę
Kiedy garbisz się podczas stania lub siedzenia, Twoja masa ciała nierównomiernie obciąża różne obszary ciała, co z czasem może prowadzić do dyskomfortu i bólu. Postaraj się wstać i usiąść prosto, aby czuć się bardziej komfortowo. Na początku może wydawać się to dziwne, ale z czasem stanie się to bardziej naturalne.
Dbanie o stawy jest ważne dla ogólnego stanu zdrowia i będzie miało znaczny wpływ na Twój komfort w miarę starzenia się. Zacznij od tych wskazówek i rozważ zasięgnięcie porady lekarza lub fizjoterapeuty, jeśli objawy nasilają się lub nie ustępują po długim czasie.

O autorze
Rae Steinbach jest absolwentką Tufts University na kierunku stosunki międzynarodowe z językiem chińskim. Po spędzeniu czasu mieszkając i pracując w Chinach, wróciła do Nowego Jorku, aby kontynuować karierę pisarską, tworząc wysokiej jakości treści. Rae pasjonuje się podróżami oraz jedzeniem.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...