ZdrowieZdrowieWrażliwe jelita. 7 sposobów na uspokojenie rozstroju żołądka*

Wrażliwe jelita. 7 sposobów na uspokojenie rozstroju żołądka*

Wrażliwe jelita. 7 sposobów na uspokojenie rozstroju żołądka*

Kiedy twój układ trawienny działa sprawnie, zwykle o nim nie myślisz. Kiedy zaczynają się kłopoty, twoje wnętrzności — jak skrzypiące koło — nagle domagają się twojej uwagi.
Może właśnie zjadłeś lub skończyłeś posiłek godzinę temu – a teraz twój żołądek po prostu nie „czuje się dobrze”. Czujesz się wzdęty i niekomfortowo. A może to bardziej uczucie pieczenia. Może masz mdłości, a nawet wymiotujesz. Możesz powiedzieć, że masz „rozstrój żołądka” lub niestrawność. Jeśli nie ma znanej medycznej przyczyny twoich objawów, twój lekarz nazwałby to „dyspepsją” lub „złym trawieniem”.

[subscribe_to_unlock_form]


Niestrawność jest prawdziwa.
Termin medyczny określający uporczywy ból lub dyskomfort w górnej części brzucha bez możliwej do zidentyfikowania przyczyny medycznej to dyspepsja czynnościowa. Jedzenie często wywołuje objawy dyspepsji czynnościowej. Czasami dyskomfort zaczyna się podczas posiłku; innym razem około pół godziny później. Zwykle pojawia się i znika w nagłych wypadkach przez okres około trzech miesięcy. Jedną z irytujących rzeczy związanych z dyspepsją czynnościową jest to, że badanie lekarskie często nie znajduje fizycznej ani anatomicznej przyczyny.


Nie jesteś sam.
Jeśli cierpisz na dyspepsję czynnościową, nie jesteś sam. Dotyczy to około 25% populacji i dotyka w równym stopniu mężczyzn, jak i kobiety. Odpowiada za znaczny procent wizyt u lekarzy podstawowej opieki zdrowotnej; po części dlatego, że wiele osób martwi się, że mogą mieć wrzody. Jest to rozsądna obawa, biorąc pod uwagę, że 10% Amerykanów w pewnym momencie swojego życia rozwija wrzód trawienny. Chociaż frustrujące jest to, że przyczyna dyspepsji czynnościowej jest nieznana, jeszcze bardziej frustrujące jest to, że nie ma skutecznego lekarstwa.
Dobrą wiadomością jest to, że istnieją proste sposoby, które pomogą Ci uzyskać ulgę.

  1. Unikaj pokarmów, które wywołują twoje objawy.
  2. Jedz małe porcje i nie przejadaj się; spróbuj jeść mniejsze, częstsze posiłki i przeżuwaj jedzenie powoli i całkowicie.
  3. Unikaj czynności powodujących połykanie nadmiaru powietrza, takich jak palenie, szybkie jedzenie, żucie gumy i picie napojów gazowanych.
  4. Zmniejsz stres. Wypróbuj terapie relaksacyjne, terapię poznawczo-behawioralną lub ćwiczenia. Trening aerobowy 3-5 razy w tygodniu może pomóc, ale nie ćwicz zaraz po jedzeniu.
  5. Odpocznij wystarczająco.
  6. Nie kładź się w ciągu dwóch godzin od jedzenia.
  7. Utrzymuj swoją wagę pod kontrolą.

Aby uzyskać więcej informacji na temat diagnozowania i leczenia niestrawności, sprawdź The Sensitive Gut, specjalny raport zdrowotny z Harvard Medical School.
Źródło: https://www.health.harvard.edu

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...