Im szybciej zdasz sobie sprawę, że nauka nigdy się nie kończy, tym chętniej będziesz się rozwijać, awansować w swoim zawodzie, rozwijać się w życiu, a nawet generować większe dochody. Uczenie się i studiowanie może być trudne, gdy już dawno zakończyliśmy lata studiów. W przypadku wszystkich starych psów, które mogą być niechętne do uczenia się nowych sztuczek, skorzystaliśmy z wiedzy dr Sanama Hafeeza, neuropsychologa i Wydziału Nauczania z Uniwersytetu Columbia z Nowego Jorku, aby podzielić się 5 sposobami szybkiego uczenia się i zapamiętywania więcej, abyśmy mogli szybko poznawać nowe koncepcje, technologie, strategie biznesowe i podnieść poziom naszej chęci do nauki.
Niezależne uczenie się to nowy gorący trend. Dzięki mediom cyfrowym obserwujemy renesans, jeśli chodzi o naukę. Według badania Pew Research Center z marca 2016 r. prawie dwie trzecie pracowników w USA wzięło udział w kursie lub szukało dodatkowego szkolenia, aby rozwijać swoją karierę zawodową. Jeśli chodzi o rozwój osobisty, proste wyszukiwanie w Google może prowadzić każdego do mnóstwa kursów na wszystko, od opanowania finansów osobistych, rodzicielstwa, naszych relacji, żywienia, gotowania, projektowania ubrań, organizacji domu i projektowania.
[subscribe_to_unlock_form]
„Kluczem do długowieczności jest uczenie się i stosowanie nowych rzeczy. Kiedy przestajemy się uczyć, przestajemy się rozwijać, a to jest powolna śmierć naszych mózgów i ciał. Na szczęście dzisiaj istnieją seminaria online i inne sposoby uczenia się, które przemawiają do naszych zainteresowań. Nauka taka jest również niezwykle wygodna” – wyjaśnia dr Hafeez.
Jakie są najlepsze sposoby szybkiego uczenia się nowych rzeczy? Dr Sanam Hafeez oferuje 5 następujących sposobów, aby szybko się uczyć i zapamiętać więcej.
- Ucz się w szybkich sprintach. Znajdź idealne miejsce do nauki w ciągu 30-50 minut. Poświęć odpowiednią ilość czasu na naukę, a następnie zrób 10-15 minutową przerwę, aby zakończyć segment nauki przed rozpoczęciem nowego zadania. „Jest bardziej prawdopodobne, że zapamiętasz więcej, gdy skupisz się przez krótszy czas „na raz”, wyjaśnia dr Hafeez, który pomaga osobom z ADHD poprawić ich zdolność koncentracji i uczenia się. „Korzystanie z narzędzi, takich jak kartki z punktami, pomaga mózgowi jeszcze bardziej przyswajać koncepcje” – dodaje.
- Rób notatki i używaj kolorów! Porzuć laptopa i użyj starej szkoły z długopisem i papierem. Nakreśl ważne punkty innym kolorowym pisakiem lub zakreślaczem, a jeśli możesz narysować koncepcję na marginesie, zrób to. Pisanie napędza zrozumienie i poprawia umiejętności słuchania. Badania na UCLA i Princeton wykazały, że studenci, którzy robili notatki na laptopach, nie radzili sobie tak dobrze, jak studenci, którzy pisali ręcznie. „Kiedy odręcznie piszemy notatki, słuchamy, a następnie przetwarzamy informacje przed napisaniem. Kiedy piszemy na laptopie, przepisujemy to, co słyszymy, bez jakiejkolwiek autointerpretacji, z którą wiążę się faktyczna nauka” – mówi dr Hafeez.
- Daj mózgowi czas na odpoczynek i regenerację. Ludzie chwalą się, że tak dużo pracują i tak mało śpią. Książka Arianny Huffington „Rewolucja snu” i decyzja o dodaniu pokoi do drzemek w jej biurach w Huffington Post rzuciły światło na sen, który poprawia wydajność. „Ludzie, którzy mają pełne 8 godzin głębokiego, nieprzerwanego snu, zachowują to, czego się nauczyli i mają przepustowość, aby szybciej przyswoić więcej informacji. Często czujemy się zmęczeni po kursie lub wykonywaniu poleceń. Dzieje się tak, ponieważ skupienie wymaga energii. Oczywiście, kiedy odpoczywamy, możemy zrestartować mózg”.
- Czytaj na głos, nagrywaj, odtwarzaj. Badania wykazały, że czytanie na głos angażuje zarówno zmysły wzroku, jak i dźwięku, co zwiększa retencję. „Nagrywanie siebie, czytanie i opracowywanie własnego pomysłu na to, jak rezonuje koncepcja, a następnie odtwarzanie nagrania dzień lub dwa później, to świetna technika, która uruchamia tę część mózgu, która przetwarza pojęcia, takie jak komputer przechowujący informacje do późniejszego wykorzystania”. wyjaśnia dr Hafeez.
- Podziel rzeczy i odnieś je do tego, co już wiesz. Wszyscy słyszeliśmy o nauczycielu matematyki, który wykorzystał przykład sprzedaży biletów na koncerty rockowe, aby zachęcić dzieci do zrozumienia algebry. Według dr Hafeeza „kiedy bierzemy koncepcję i łączymy ją z czymś, o czym już wiemy lub czym naprawdę się interesujemy, zachowujemy tę koncepcję. Za każdym razem, gdy możemy zinternalizować koncepcję, ma ona rezonans. Trzyma się.”
O Doktorze:
Dr Sanam Hafeez PsyD jest licencjonowanym psychologiem klinicznym z gabinetem w Nowym Jorku, wykładowcą w prestiżowym Columbia University Teacher’s College oraz założycielem i dyrektorem klinicznym kompleksowych konsultacji psychologicznych, w tym neuropsychologicznychh, rozwojowych i edukacyjnych w centrum na Manhattanie i Queens.
Dr Hafeez po mistrzowsku wykorzystuje swoje wieloletnie doświadczenie w łączeniu implikacji psychologicznych, aby rozwiązać niektóre z powszechnych dzisiaj problemów, takich jak wizerunek ciała, uzależnienie od mediów społecznościowych, relacje, stres w miejscu pracy, rodzicielstwo i psychopatologia (dwubiegunowa, schizofrenia, depresja, lęk itp.). Ponadto dr Hafeez pracuje z osobami cierpiącymi na zespół stresu pourazowego (PTSD), zaburzeniami uczenia się, problemami z uwagą i pamięcią. Dr Hafeez często dzieli się swoją wiarygodną wiedzą z różnymi serwisami informacyjnymi w Nowym Jorku i często pojawia się w CNN i Dr.Oz. Połącz się z nią przez Twitter @comprehendMind lub www.comprehendthemind.com
Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.
[/subscribe_to_unlock_form]