UmysłUmysłPoznaj 5 najlepszych sposobów na odstresowanie i pomoc swojemu sercu*

Poznaj 5 najlepszych sposobów na odstresowanie i pomoc swojemu sercu*

Poznaj 5 najlepszych sposobów na odstresowanie i pomoc swojemu sercu*

Według specjalnego raportu zdrowotnego z Harvard Medical School stres nie musi rujnować twojego życia ani zdrowia. Ciągły stres — czy to z powodu codziennych dojazdów do pracy, nieszczęśliwego małżeństwa, czy dużego obciążenia pracą — może mieć realny fizyczny wpływ na organizm. Jest powiązany z wieloma problemami zdrowotnymi, w tym z nastrojem, snem i problemami z apetytem – i tak, nawet chorobami serca.

[subscribe_to_unlock_form]

Związek między przewlekłym stresem a chorobami serca nie jest dobrze zdefiniowany. Sugerowano, że stres wywołuje stan zapalny, znany inicjator chorób serca, ale nie zostało to udowodnione. „Myślę, że konwencjonalna opinia jest taka, że ​​stres jest szkodliwy dla serca, ale dane są jeszcze zbyt niejednoznaczne” – mówi dr Deepak Bhatt, dyrektor Integrated Interventional Cardiovascular Program w Brigham and Women’s Hospital.


Jednak stres może wpływać na choroby serca w bardziej subtelny sposób. „Stres powoduje, że niektórzy ludzie działają w sposób, który zwiększa ryzyko chorób serca” – mówi dr Bhatt. Na przykład ludzie w stresie często jedzą niezdrowe jedzenie i nie mają energii ani czasu na ćwiczenia. Stres może również prowadzić do innych zachowań uszkadzających serce, takich jak palenie i picie zbyt dużej ilości alkoholu.

Zerwanie połączenia wymaga zarówno nauki radzenia sobie ze stresem, jak i radzenia sobie z niezdrowymi nawykami. Te pięć prostych wskazówek może ci w tym pomóc.
Bądź pozytywny. Stwierdzono, że śmiech obniża poziom hormonów stresu, zmniejsza stan zapalny w tętnicach i zwiększa „dobry” cholesterol HDL.


Medytacja. Wykazano, że ta praktyka myślenia skoncentrowanego do wewnątrz i głębokiego oddychania zmniejsza czynniki ryzyka chorób serca, takie jak wysokie ciśnienie krwi. Bliscy krewni medytacji, joga i modlitwa, mogą również zrelaksować umysł i ciało.


Ćwiczenia. Za każdym razem, gdy jesteś aktywny fizycznie, niezależnie od tego, czy chodzisz na spacer, czy grasz w tenisa, twoje ciało uwalnia poprawiające nastrój substancje chemiczne zwane endorfinami. Ćwiczenia fizyczne nie tylko likwidują stres, ale także chronią przed chorobami serca, obniżając ciśnienie krwi, wzmacniając mięsień sercowy i pomagając w utrzymaniu prawidłowej wagi.
Wyjąć wtyczkę.
Nie da się uciec od stresu, który towarzyszy Ci wszędzie. Odetnij przewód. Unikaj e-maili i wiadomości telewizyjnych. Poświęć trochę czasu każdego dnia — nawet jeśli to tylko 10 lub 15 minut — na ucieczkę od świata.


Znajdź sposoby na odreagowanie stresu. Proste rzeczy, takie jak ciepła kąpiel, słuchanie muzyki lub spędzanie czasu na ulubionym hobby, mogą dać ci bardzo potrzebną przerwę od stresorów w twoim życiu.


Źródło: Zarządzanie stresem, specjalny raport zdrowotny z Harvard Medical School.

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...