Dom & TyDom & Ty6 nawyków sprzątania schludnych ludzi*

6 nawyków sprzątania schludnych ludzi*

6 nawyków sprzątania schludnych ludzi*

Wszyscy znamy ludzi, których domy wydają się być w nieustannym stanie czystości, zawsze gotowe na niezapowiedzianego gościa lub spontaniczne spotkanie. Wejście do jednego z tych domów może być jak znalezienie relaksującej oazy spokoju. Dla tych, którzy kiedykolwiek zastanawiali się, jak utrzymać porządek w domu przez cały czas, nasi eksperci opracowali listę siedmiu najlepszych nawyków sprzątania schludnych ludzi. Niezależnie od tego, czy uważasz się za osobę dość schludną, czy kogoś, komu przydałoby się trochę motywacji, dodanie nawet kilku z nich do rutynowego sprzątania może mieć duży wpływ.

[subscribe_to_unlock_form]

Posłać łóżko
Prawdopodobnie znajdziesz to na każdej liście nawyków podzielanych przez schludnych ludzi i nie bez powodu. Kiedy zaczynasz dzień od tego jednego prostego zadania, wyznaczasz sobie intencję utrzymania porządku i produktywności, które wytrzymają aż do pójścia spać. Nawet jeśli zdążysz tylko wygładzić kołdrę i trochę przetrzepac poduszki, cała Twoja sypialnia będzie wyglądać schludniej. Masz dzieci? Spraw, aby ścielenie łóżka stało się dobrym nawykiem do naśladowania.

Mieć harmonogram prania
W zależności od tego, ile osób mieszka w Twoim domu, Twoje potrzeby w zakresie prania będą się różnić. Schludni ludzie z większym gospodarstwem domowym często zobowiązują się do robienia dużego prania każdego dnia, aby można je było łatwo opanować. W przypadku mniejszych gospodarstw domowych wyznacz określony dzień lub dni każdego tygodnia — na przykład środowe wieczory i niedzielne poranki — na pranie ubrań i pościeli. Ostatecznie kluczem jest zachowanie spójności i upewnienie się, że pranie nie gromadzi się ani nie staje się przytłaczające.

Oceń lodówkę co tydzień
Ustal harmonogram, aby raz w tygodniu robić bilans tego, co jest w lodówce i zamrażarce. Wyrzuć wszystko, co przeterminowane, wyczyść pojemniki z zapomnianych resztek i wytrzyj wszelkie rozlane lub lepkie plamy. Stworzenie tego tygodniowego nawyku sprawi, że zadanie będzie łatwiejsze do wykonania i da ci lepsze wyobrażenie o tym, co masz pod ręką, w porównaniu z tym, czego potrzebujesz, gdy idziesz na zakupy spożywcze.

Czystość podczas gotowania
Dla niektórych gotowanie wymaga takiej ilości energii, że sprzątanie odkładają na później. Czasami później jest po obiedzie, ale czasami jest to następny dzień lub nawet później. Żywność pozostawiona na naczyniach może stwardnieć i stać się trudniejsza do czyszczenia lub, co gorsza, przyciągać szkodniki.

Wypróbuj to następnym razem, gdy będziesz gotować:

  • Upewnij się, że w zmywarce nie ma czystych naczyń.
  • Napełnij umywalkę kilkoma centymetrami ciepłej wody z mydłem.
  • Trzymaj w pobliżu wilgotną szmatkę, aby wytrzeć wszelkie rozlane płyny lub okruchy podczas gotowania.
  • Gdy skończysz z przyborem lub garnkiem, który można myć w zmywarce, wypłucz go lub namocz w misce i włóż do zmywarki.
  • Gdy skończysz z akcesoriami, które myjesz ręcznie, włóż je do zlewu.
  • Jeśli masz przerwę czekając, aż coś się zagotuje lub skończy pieczenie, umyj naczynia w zlewie i pozostaw do wyschnięcia na stojaku.

Powinno to znacznie ograniczyć sprzątanie po kolacji. Po zjedzeniu spłucz pozostałe naczynia, włóż je do zmywarki i rozpocznij cykl zmywania. Odłóż naczynia, które umyłeś podczas gotowania (powinny być teraz suche) i umyj ostatnie elementy, których nie można było myć w zmywarce. Po raz ostatni przetrzyj blat, kuchenkę i stół wilgotną ściereczką z mikrofibry i ciesz się czystą kuchnią.

Porządkuj regularnie
Ludzie, którzy mają schludne domy, zwykle mają zwyczaj pozbywania się tego, czego nie potrzebują. Może oznacza to, że jeśli chodzi o kupowanie nowych ubrań lub książek, obowiązuje zasada jeden za jeden. A może wiąże się to z trzymaniem kosza na datki w szafie lub garażu i regularnymi wycieczkami do centrum zbiórki, aby go opróżnić. Kiedy jest mniej rzeczy do utrzymania w porządku, łatwiej jest utrzymać dom w czystości. (Szukasz strategii i motywacji? Zapoznaj się z naszymi 12 minimalistycznymi wskazówkami dotyczącymi porządkowania domu.)

Posprzątaj przed spaniem
Przed spaniem schludni ludzie szybko przeglądają swój dom, aby zająć się zabłąkanymi elementami garderoby, porzuconymi miskami z przekąskami lub zabawkami. Kiedy stanie się to regularnym nawykiem, nie powinno to zająć więcej niż kilka minut każdego wieczoru, a dzięki temu obudzisz się w uporządkowanym domu. Twoje przyszłe ja ci podziękuje.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...