UrodaUrodaCzy akryle na paznokciach są szkodliwe?*

Czy akryle na paznokciach są szkodliwe?*

Czy akryle na paznokciach są szkodliwe?*

Manicure przedłużający paznokcie ma opinię szkodliwego. Weźmy na przykład akryle. Chociaż tworzą one twardszą, bardziej wytrzymałą powierzchnię paznokcia i oferują więcej miejsca na modne wzory na paznokciach, wiele osób unika ich z powodu przekonania, że powodują one więcej szkody niż pożytku. „To nie jest produkt, który powoduje szkody”, mówi manicurzystka celebrytów i założycielka Julie K Nail Artelier, Julie Kandalec. „To niewłaściwa aplikacja – utwardzanie zbyt długo i użycie niewłaściwego lakieru bazowego i mocy lampy oraz usuwanie.”

[subscribe_to_unlock_form]

Mając to na uwadze, poniżej dowiesz się, jak usunąć paznokcie akrylowe w domu. Dzięki opanowaniu (i unikaniu) tych technik, będziesz mogła cieszyć się zaletami akrylu bez żadnych domniemanych szkód.

Namocz swoje paznokcie akrylowe.

Jeśli chodzi o usuwanie paznokci akrylowych, „moczenie sztucznych paznokci w 100% acetonie z cierpliwością działa najlepiej”, mówi certyfikowany dermatolog dr Alicja Zalka, która jest założycielką Surface Deep. Mówi, że proces ten może trwać około 20 minut.

Jedynym minusem tej metody jest to, że często jest ona połączona z nakładaniem na każdy opuszek palca wacika nasączonego acetonem, który następnie jest przytrzymywany przez szczelnie zawinięty kwadrat folii aluminiowej. Nie jest to więc metoda najbardziej przyjazna środowisku. Aby uczynić ten nawyk nieco bardziej zrównoważonym, rozważ dłuższe moczenie bez wacików. Zajmie to więcej czasu, ale będzie bardziej przyjazne dla naszej planety.

Nie używaj alkoholu do nacierania.

Aceton i alkohol to nie to samo. Według Kandalec – kobiety, która stworzyła paznokcie w Sex and the City, And Just Like That – alkohol do wcierania nie zrobi nic, aby zmiękczyć wzmocnienie paznokcia akrylowego. Mówi, że najlepiej go unikać.

Wykonaj technikę rolowania.

Podczas gdy większość filmów o usuwaniu paznokci akrylowych pokazuje ludzi używających narzędzi do skubania i zdrapywania akrylu z paznokci po ich zmiękczeniu, Kandalec mówi, że technika rolowania – którą określa jako „namaczanie i rolowanie” – działa najlepiej.

Aby wykonać namaczanie i rolowanie, mówi, że będziesz potrzebować następujących rzeczy:

  • 100 % czystego acetonu
  • Dwa do trzech grubych pilników do paznokci (100/180 grit)
  • Wyściełany bufor
  • Jeden do dwóch patyczków z drewna pomarańczowego
  • Pilnik do paznokci o średniej ziarnistości (ziarnistość 220/320)
  • Pilnik do paznokci o drobnej ziarnistości (400/600)
  • Ręcznik
  • Olejek do skórek
  • Szklana lub ceramiczna (nigdy plastikowa) miseczka.

Gdy masz już wszystkie swoje składniki, Kandalec mówi, aby zacząć od zmiękczenia krawędzi, pocierając je o fragment grubego pilnika do paznokci, aby nie wycinać skórek. „Używając grubego pilnika, 100 lub 180 grit, spiłuj tyle produktu, ile możesz”, instruuje. „Jest to ważne, ponieważ znacznie skraca czas namaczania”.

Jeśli martwisz się, jak to wpłynie na zdrowie Twoich paznokci, Kandalec zapewnia nas, że tworzenie szorstkiej powierzchni jest w rzeczywistości lepsze dla usuwania. „Pozostawienie powierzchni ekstra szorstkiej pozwoli acetonowi łatwiej wniknąć”, wyjaśnia.

Następnie Kandalec mówi, aby wlać około trzech cali acetonu do swojej miski i umieścić w niej rękę. Zamiast robić obie ręce na raz, zaleca moczenie jednej na raz, tak aby można było napisać sms lub zjeść przekąskę, jeśli chcesz. Podczas moczenia, mówi, żeby przykryć rękę ręcznikiem, aby zapobiec parowaniu. „To pozwoli acetonowi działać szybciej”, wyjaśnia.

Po około 10-15 minutach moczenia, Kandalec mówi, że twoje akryle powinny być wyraźnie zmiękczone. „Delikatnie szturchnij akryl w kierunku końcówki paznokcia za pomocą patyczka z drewna pomarańczowego (nie metalowego)”, mówi. „Nigdy nie popychaj w kierunku skórek (lub wbrew ziarnom) tuż po tym, jak zostały namoczone w acetonie”. Robienie tego może prowadzić do poślizgów, które mogą potencjalnie obciąć i skaleczyć twoje skórki.

Jeśli okaże się, że akryl jest znacznie zmiękczony i można go szturchnąć, Kandalec mówi, aby użyć pilnika do paznokci o średniej ziarnistości, aby zrolować zmiękczony akryl z każdego paznokcia, aż nie będzie się już rolować. Jeśli akryl pozostaje, mówi, aby powtórzyć proces moczenia, aż cały akryl może toczyć się z każdego paznokcia. „Zakończ, lekko wygładzając paznokcie za pomocą pilnika o drobnej ziarnistości i zastosuj olej do skórek, aby ponownie nawilżyć paznokcie i skórę”, mówi.

Obcinaj swoje paznokcie akrylowe.

Jeśli masz długie paznokcie akrylowe, możesz czuć potrzebę obcięcia ich, aby ułatwić proces usuwania. Jednak Kandalec mówi, żeby tego nie robić. Ponieważ są one tak bezpiecznie połączone z każdym paznokciem, mówi ona, że przycinanie może potencjalnie spowodować pęknięcie paznokcia pod spodem, co może prowadzić do długotrwałych uszkodzeń. Yikes!

Używaj nici dentystycznej.

TikTok może być znany z dzielenia się trickami, ale to nie znaczy, że każdy jest dobry. Przypadek: Usuwanie paznokci akrylowych za pomocą nici dentystycznej. „Profesjonalnie, nie polecam używania nici dentystycznej do usuwania paznokci akrylowych”, mówi Kandalec, która niedawno wydała drugą edycję swojej popularnej książki Nail Art Book. „Nić podnosi wzmocnienie z paznokcia nieprawidłowo i może spowodować długotrwałe uszkodzenie płytki paznokcia, czego nigdy nie chcesz”.

Frezarki.

Podczas gdy frezarki są często używane w salonie, Zalka nie zaleca ich do użytku domowego. „Używanie tego narzędzia w domu może łatwo pójść źle, zwłaszcza jeśli trzymasz narzędzie w niedominującej ręce i masz wątpliwą zręczność”, ostrzega. „Zostawiam to dla profesjonalisty”.

Kandalec mówi, że są bezpieczne w rękach kogoś, kto jest odpowiednio przeszkolony. „Korzystanie z frezarki wymaga specjalistycznego szkolenia i bez znajomości odpowiednich bitów do użycia, kierunku, w którym powinien się obracać, właściwego kątu i ciśnienia, lub RPMs, można spowodować poważne uszkodzenie płytki paznokcia,” wyjaśnia.

Zatrudnij profesjonalistę.

Chociaż istnieje kilka sposobów na bezpieczne usunięcie paznokci akrylowych w domu, to bez odpowiedniej cierpliwości i właściwych narzędzi może się to szybko nie udać. To właśnie z tego powodu akryle są tak źle rozumiane. „Jeśli nie usuniesz prawidłowo paznokci akrylowych, uszkodzisz łożysko paznokcia i twoje paznokcie staną się bardzo kruche”, mówi Emma Eskander, dyrektor salonu popularnego studia paznokci w NYC, Gilded Ritual. „Aby utrzymać siłę i dobrą kondycję swoich paznokci, zaleca się udać się do profesjonalnego salonu paznokci na wszelkie usługi usuwania. Usługa jest kosztowna, ale ma długoterminową wartość dla dobrego zdrowia twoich paznokci.

Dostępne na dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

[/subscribe_to_unlock_form]

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...