UrodaJak czyścić pędzle do makijażu

Jak czyścić pędzle do makijażu

Jak czyścić pędzle do makijażu

Według dermatologów z Amerykańskiej Akademii Dermatologii brudne pędzle do makijażu mogą siać spustoszenie na skórze. Oprócz zbierania resztek produktu, brudu i oleju, pędzle do makijażu są pożywką dla bakterii. Mówią, że może to zagrozić twojej cerze – w postaci wyprysków i wysypek – a także twojemu zdrowiu.

„Brudne pędzle do makijażu mogą podrażniać skórę i powodować infekcje, takie jak infekcje grzybicze, E. coli lub infekcja gronkowcem – z których ta ostatnia może być bardzo poważna” – mówi certyfikowana przez radę dermatolog Annie Chiu, MD, FAAD, która prowadzi prywatną praktykę w Redondo Beach w Kalifornii. „Aby chronić skórę i zabić wszelkie szkodliwe bakterie, które zalegają w pędzlach do makijażu, dobrym pomysłem jest mycie pędzli co 7 do 10 dni”.

Aby wyczyścić pędzle do makijażu, dr Chiu zaleca następujące wskazówki:

1. Opłucz końcówki pędzli pod letnią bieżącą wodą, aby usunąć resztki makijażu. Tylko opłucz końcówkę, ponieważ zanurzenie całej główki szczoteczki w końcu rozpuści klej łączący główkę szczoteczki z rączką.
2. Napełnij miskę letnią wodą i łyżką delikatnego szamponu lub szamponu oczyszczającego. Użycie zwykłego mydła i wody może wysuszyć włosie.
3. Zakręć każdą końcówkę pędzla w misce. Aby uzyskać dobrą pianę, możesz również masować każdą końcówkę pędzla w dłoni.
4. Opłucz końcówki szczotek pod bieżącą wodą.
5. Kontynuuj mycie szamponem i płukanie każdej szczotki, aż woda będzie czysta ze szczotki.
6. Wyciśnij nadmiar wilgoci czystym, suchym ręcznikiem papierowym.
7. Połóż pędzle płasko do wyschnięcia na ręczniku z końcówkami zwisającymi z krawędzi blatu. Nie susz pędzli w pozycji pionowej w pojemniku, ponieważ spowoduje to spływanie wody po pędzlach i rozluźnienie kleju łączącego główkę szczoteczki z rączką.

„W czasie, gdy infekcje skóry rosną, nigdy nie udostępniaj nikomu pędzli do makijażu i myj je często” – mówi dr Chiu. „Jeśli podejrzewasz, że Twój makijaż powoduje wypryski lub inne podrażnienia skóry, umów się na wizytę u dermatologa posiadającego certyfikat zarządu”.

Te wskazówki przedstawiono w filmie „Jak czyścić pędzle do makijażu”, zamieszczonym na stronie internetowej AAD i na kanale YouTube. Ten film jest częścią serii „Wideo miesiąca” AAD, która zawiera wskazówki, których ludzie mogą używać, aby odpowiednio dbać o swoją skórę, włosy i paznokcie. Co miesiąc na stronie AAD i na kanale YouTube pojawia się nowy film z serii.

O AAD
Z siedzibą w Rosemont, Illinois, Amerykańska Akademia Dermatologii, założona w 1938 roku, jest największym, najbardziej wpływowym i najbardziej reprezentatywnym ze wszystkich stowarzyszeń dermatologicznych. Zrzeszając ponad 19 000 lekarzy na całym świecie, AAD angażuje się w: postęp w diagnostyce oraz leczeniu medycznym, chirurgicznym i kosmetycznym skóry, włosów i paznokci; propagowanie wysokich standardów w praktyce klinicznej, edukacji i badaniach dermatologicznych; oraz wspieranie i ulepszanie opieki nad pacjentem, aby zapewnić zdrowszą skórę, włosy i paznokcie przez całe życie. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z AAD pod adresem (888) 462-DERM (3376) lub aad.org. Śledź AAD na Facebooku (American Academy of Dermatology), Twitterze (@AADskin), Instagramie (@AADskin1) lub YouTube (AcademyofDermatology).

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...