UmysłUmysłWskazówki, jak utrzymać zdrowy związek*

Wskazówki, jak utrzymać zdrowy związek*

Wskazówki, jak utrzymać zdrowy związek*

Ach, romans może być równowagą, zwłaszcza jeśli mieszkasz ze swoim partnerem. Jess Alberts, profesor na Uniwersytecie Stanowym Arizony w Hugh Downs School of Human Communication, spędziła ostatnie lata na badaniu konfliktów w relacjach osobistych i zawodowych, w tym konfliktów małżeńskich, podziału pracy domowej i codziennych interakcji par.

Aby Twoje relacje z partnerem działały lepiej, Alberts dzieli się tymi zaleceniami dotyczącymi zarządzania konfliktami:

Zgódź się ze swoim partnerem, aby nigdy nie wyzywać. „To rani i dotyka głęboko” – powiedziała Alberts.
Zobacz, jak przypisujesz winę lub jak reagujesz na coś, co robi lub czego nie robi twój partner. To, jak interpretujesz zachowanie partnera, ma znaczący wpływ na powód, dla którego jesteś zły. „Nie reagujemy na to, co robią ludzie. Odpowiadamy na powód, dla którego uważamy, że tak się zachowali” – powiedział Alberts.


Jeśli masz problem z zachowaniem swojej ukochanej osoby, zapytaj ich o ich perspektywę lub dlaczego uważali, że ich działania były dobrym pomysłem. Powody, dla których coś zrobili, mogą cię zaskoczyć. Czasami ludzie są wyczerpani i nie myślą trzeźwo. Albo mogą pomyśleć, że zrobiłbyś to samo w ich sytuacji. Albo może nie myśleli o tobie, kiedy podejmowali decyzję.


„Ludzie zwykle mają powody do tego, co robią” – powiedział Alberts.


Bądź pozytywnie nastawiony. „Mówię uczniom, że zakochujemy się w naszym odbiciu w oczach naszego kochanka. Oznacza to, że jednym z powodów, dla których kochamy kogoś innego, jest to, jak nas widzi i sprawia, że ​​się czujemy. To naprawdę pomaga mieć pozytywne nastawienie, gdy wszystko idzie dobrze, a zwłaszcza, gdy walczysz” – powiedziała.


Nie używaj swojego związku jako źródła mocy. Nie próbuj kontrolować swojego partnera, mówiąc mu, co może, a czego nie może zrobić. „Wykorzystywanie swojego związku jako źródła mocy nie działa zbyt dobrze” – powiedziała. „Kłótnia nie powinna polegać na wygrywaniu. Powinna dotyczyć rozwiązania problemu. Nikt nie jest szczęśliwy w związku, w którym czuje, że nie ma kontroli i cały czas traci”.


Negocjuj prace domowe i uświadom sobie, że twoja druga połówka może mieć niższy próg bałaganu niż ty. Rzeczy, których jedna osoba może nawet nie zauważyć, mogą doprowadzić inną osobę do szału. Porozmawiaj o podziale pracy w gospodarstwie domowym i o tym, jak sobie z tym poradzicie, jeśli macie różne progi bałaganu.


Nie duś w sobie złości. Rozmawiaj o rzeczach, zanim wybuchniesz. Ale pamiętaj, aby wybrać czas na rozmowę, który jest tak dobry dla twojego partnera, jak i dla ciebie.


Jess Alberts jest profesorem komunikacji międzyludzkiej i jest członkiem wydziału w Hugh Downs School of Human Communication od 1989. Obecnie pełni funkcję dyrektora projektu transformacji konfliktu i dyrektora studiów doktoranckich. Jej zainteresowania skupiają się na konfliktach w relacjach osobistych i zawodowych. Alberts prowadzi kursy na temat komunikacji międzyludzkiej, konfliktów i negocjacji, komunikacji relacyjnej i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym. W 2007 roku została mianowana profesorem Jeanne Lynd Herberger. Została wybrana przez stowarzyszenie licencjackie do nagrody Last Lecture Series Award, przez stowarzyszenie absolwentów do nagrody Mentor Appreciation Award oraz przez Komisję ds. Statusu Kobiet za wybitne osiągnięcia i wkład.

Informacje dostępne na www.dziendobrywellness.pl, w tym tekst, grafika i inne materiały, służą wyłącznie celom informacyjnym. Poleganie na jakichkolwiek informacjach zawartych w www.dziendobrywellness.pl odbywa się na własne ryzyko użytkownika. W artykule może pojawić się sponsorowane lokowanie produktu. Odwiedzający tę stronę internetową przyjmuje do wiadomości, że informacje dostępne na lub za pośrednictwem www.dziendobrywellness.pl nie są i nie mają na celu zastąpienia profesjonalnej porady medycznej. Prawa autorskie Circle REI Sp. z o.o. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Udostepnij:

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

REKLAMA

spot_img

Popularne

REKLAMA

spot_img

Podobne Posty

Mąka bambusowa przepisy i jej właściwości dla zdrowia

Mąka bambusowa to najnowsza innowacja wykonana ze świeżych, młodych...

Czy plastik negatywny może uratować planetę?*

To, że przemysł kosmetyczny ma problem z opakowaniami, nie...

Suplementy treningowe: czy naprawdę zwiększają wydajność?*

Jeśli chcesz uzyskać jak najwięcej z każdego powtórzenia i...

Co warto wiedzieć o ćwiczeniach i jak zacząć*

Ćwiczenie polega na podejmowaniu aktywności fizycznej i zwiększaniu częstości...